WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

16.06.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11 NIEDZIELA ZWYKŁA NIEDZIELA, 17 CZERWCA 2018


1. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA  CZERWCOWE, które odprawiamy codziennie pół godziny przed Mszą świętą wieczorną, a w soboty po Mszy porannej.

2. Radę Parafialną zapraszam na spotkanie w czwartek po Mszy świętej wieczornej.

3. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15.00 do Mszy świętej wieczornej.

4. Dla dzieci i młodzieży kończy się rok szkolny. Mszę świętą na zakończenie roku szkolnego dla szkoły „Scherzo” odprawimy w czwartek 21 czerwca o godz. 8.45, a dla szkoły Sióstr Pijarek w piątek 22 czerwca o godz. 9.00 rano.

5. Ponawiamy nasze wakacyjne zaproszenia: na WAKACJE Z BOGIEM DLA MŁODZIEŻY MĘSKIEJ. Szczegóły na www.kapszlak.pl oraz na plakatach przed kościołem. Zachęcamy młodzież z Krakowa i okolic do udziału w 24 SPOTKANIU MŁODYCH W WOŁCZYNIE w dniach od 16 do 20 lipca b.r.. Więcej informacji na plakacie, ulotkach i na stronie internetowej. Zapisy  w zakrystii. Są wolne miejsca na PARAFIALNY, WAKACYJNY  WYJAZD DO SKOMIELNEJ CZARNEJ w dniach od 6 do 12 sierpnia. Zapisy i szczegóły w zakrystii.

6. Trwają prace budowlane związane z przywróceniem schodów betonowych na chór organowy. Schody zostały już wylane w minioną sobotę. Szalunek pozostanie jeszcze około dwóch tygodni. Prace prowadzimy pod odpowiednim nadzorem, zgodnie ze sztuką budowlaną.  Dobiega też końca procedura wyłonienia wykonawcy, który podejmie się przebudowy prezbiterium. Prace rozpoczniemy niezwłocznie po wyłonieniu firmy. Informujemy także, że rozpoczęliśmy procedurę zmierzającą do wybicia trzech okien w nawie głównej kościoła. Według wstępnych analiz, pod tynkiem, po północnej stronie kościoła,  istnieją zamurowane trzy wnęki okienne. Są one ułożone symetrycznie do okien z witrażami, które znajdują się na przeciwległej ścianie południowej. Wskazuje na to ułożenie cegieł, do którego dotarliśmy po skuciu fragmentów tynku. Wszystko wskazuje na to, że w pierwotnym zamierzeniu nasz kościół miał mieć okna także po stronie północnej w nawie głównej.

7. DZIĘKUJEMY Państwu Młodym z rodziną za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 19.00. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania kościoła parafian z ul. Olszanickiej 10 -19, Na Polankach, Pod Skałą i Becka.

8.  ŻYCZYMY WAM DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO TYGODNIA,  A WSZYSTKIM WYBIERAJĄCYM SIĘ NA WAKACYJNY WYPOCZYNEK, ŻYCZYMY UDANYCH WAKACJI!  SZCZĘŚĆ BOŻE!