INTENCJE MSZALNE

02.06.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 9 NIEDZIELA ZWYKŁA NIEDZIELA, 3 CZERWCA 2018


1. NASZ WSPÓŁBRAT, MACIEJ JABŁOŃSKI, OTRZYMA DZISIAJ KRZYŻ MISYJNY W RODZINNYM WAŁCZU NA POMORZU, by w ten symboliczny i bardzo uroczysty sposób rozpocząć swą pracę misyjną w Wiceprowincji Czadu i  Republiki Środkowej Afryki. Na tę uroczystość, obok władz zakonnych, udali się br. Jerzy Steliga – dyrektor sekretariatu misyjnego wraz ze współpracownikami oraz br. Cezary Pietras – proboszcz i gwardian brata Macieja. Pamiętajmy w modlitwie o nowym misjonarzu.

2. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA DZISIEJSZE OFIARY PRZEZNACZONE NA PRACE REMONTOWE W KOŚCIELE PARAFIALNYM. Gdy chodzi o przebudowę prezbiterium, jesteśmy na etapie wyłaniania firmy, która się tego podejmie. Natomiast po niedzieli 10 czerwca, rozpoczniemy w kościele prace związane z budową schodów betonowych na chór organowy, aby spełniały wymagane normy bezpieczeństwa.

3. NABOŻEŃSTWA  CZERWCOWE odprawiamy codziennie pół godziny przed Mszą świętą wieczorną, a w soboty po Mszy porannej.

4. ZAPRASZAMY NA  PROCESJĘ DOOKOŁA KOŚCIOŁA W RAMACH OKTAWY BOŻEGO CIAŁA: DZISIAJ, PODCZAS NABOŻEŃSTWA CZERWCOWEGO O GODZ. 17.30 ORAZ CODZIENNIE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU WŁĄCZNIE PODCZAS NABOŻEŃSTW CZERWCOWYCH O GODZ. 18.30. Podczas Oktawy prosimy rodziców o przygotowanie dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwoneczkami. Dzieci z klasy III uczestniczą w procesjach oktawy Bożego Ciała w strojach  pierwszokomunijnych.

5.  Z racji przypadającej  UROCZYSTOŚCI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Pod hasłem „Od Służącej do Królowej”, Franciszkański Zakon Świeckich, z racji swego patronalnego święta, uda się w najbliższy piątek w pielgrzymce z bazyliki św. Franciszka na Wawel. Wyjście z bazyliki o godz. 16.00. O 17.00 Nieszpory, a po nich Msza święta w katedrze na Wawelu. Zapraszamy chętnych do udziału.

7. SERDECZNIE ZAPRASZAMY CHŁOPCÓW od klasy III szkoły podstawowej wzwyż  DO WŁĄCZENIA SIĘ W LITURGICZNĄ SŁUŻBĘ OŁTARZA PRZY NASZEJ PARAFII. Chętnych chłopców zapraszamy na spotkanie  w poniedziałek  o  godz. 17.00.

8. Nasza Prowincja zakonna organizuje WAKACJE Z BOGIEM DLA MŁODZIEŻY MĘSKIEJ. Między innymi: wędrowanie po górach, męskie wyzwania, spływ kajakowy ojców z synami. Szczegóły na www.kapszlak.pl oraz na plakatach przed kościołem.

9. Młodzież w wieku od 15 do 30 roku życia zapraszamy na XXIV SPOTKANIE MŁODYCH W WOŁCZYNIE, które odbędzie się w dniach od 16 do 20 lipca b.r. Szczegóły na plakacie przed kościołem i na stronie wydarzenia: www.wolczyn.kapucyni.pl.

10. Są jeszcze wolne miejsca na PARAFIALNY, WAKACYJNY  WYJAZD DO SKOMIELNEJ CZARNEJ w dniach od 6 do 12 sierpnia b.r. Zapisy i szczegóły w zakrystii.

11.   DZIĘKUJEMY RODZINIE PAŃSTWA MŁODYCH za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty, a Państwu Lucynie i Tadeuszowi Trąbkom za piękny wystrój kościoła. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania kościoła Parafian z ul. Zofii Stryjeńskiej.

12. WSZYSTKIM WAM ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI I BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA NA CAŁY NADCHODZĄCY TYDZIEŃ!