WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

26.05.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, 27 MAJA 2018


1. Radujemy się dzisiaj obecnością ks. Biskupa Damiana, który przybywa do nas z wizytacją kanoniczną. Przywitamy Księdza Biskupa w kościele przed Mszą świętą o godz. 9.00. Ksiądz biskup wygłosi homilię. Spotka się z dorosłymi zrzeszonymi w różnych grupach parafialnych,  funkcjonujących przy naszej Parafii  w kościele o godz. 10.00. Następnie ksiądz Biskup spotka się z młodzieżą, ministrantami, dziewczęcą służbą liturgiczną, scholą, wolontariuszkami, kandydatami do Bierzmowania z wszystkich roczników w domu parafialnym o godz. 10.30.  O godz. 11.00 Ksiądz Biskup odprawi uroczystą Mszę Świętą, podczas której udzieli Sakramentu Bierzmowania 14 kandydatom.

2. Dzisiejsza niedziela Uroczystości Najświętszej Trójcy kończy okres Komunii świętej wielkanocnej.

3. Zapraszamy na nabożeństwa MAJOWE do czwartku 31 maja włącznie codziennie pół godziny przed Mszą świętą wieczorną. 

4. W czwartek 31 maja  UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ, zwana tradycyjnie BOŻYM CIAŁEM. Msze święte odprawimy wg porządku niedzielnego. Po Mszy świętej o godz. 11.00 udamy się w procesji do czterech ołtarzy przechodząc z kościoła ulicą Korzeniaka – Majówny – Olszanicką i ponownie Korzeniaka. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy w miejscach tradycyjnie do tego przeznaczonych. Udekorujmy trasę przemarszu procesji. Pomóżmy przygotowującym ołtarze. Prosimy parafian o przystrojenie domów i otoczenia, a także przygotowanie feretronów, figurek i sztandarów. Na uroczystość Bożego Ciała i podczas Oktawy prosimy rodziców o przygotowanie dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwoneczkami. Dzieci z klasy III uczestniczą w procesji Bożego Ciała i podczas Oktawy w strojach pierwszokomunijnych.

5. W czwartek z racji uroczystości nie będzie popołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu. 

6. Od piątku 1 czerwca zapraszamy na Nabożeństwa CZERWCOWE, które odprawiamy od niedzieli do piątku pół godziny przed Mszą świętą wieczorną, a w soboty po Mszy świętej porannej.

7. Okazja do spowiedzi świętej codziennie pół godziny przed Mszą świętą, a w pierwszy piątek od godz. 18.00. 

8. Odwiedzimy chorych parafian w sobotę od godz. 8.00 rano. 

9. Dziękujemy przedstawicielom rodzin młodzieży przystępującej do Sakramentu Bierzmowania za posprzątanie, udekorowanie kościoła oraz ofiarowane dary serca.  Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy do sprzątania kościoła Rodzinę Państwa Młodych, którzy zawrą sakramentalny związek małżeński w najbliższą sobotę. 

10. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli! Szczęść Boże!