WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

19.05.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO NIEDZIELA 20 MAJA 2018


1.Dzieci, które w poprzednim roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej będą świętować swoją rocznicę dzisiaj na Mszy świętej o godz. 11.00.

2.Dzisiejszą niedzielą kończymy  liturgiczny Okres Wielkanocny – od jutra rozpoczyna się okres zwykły w ciągu roku. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3.Jutro w drugi dzień tzw. Zielonych Świąt obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

4.Dzisiaj i jutro trwają uroczystości odpustowe u Kamedułów na Bielanach. W celebrację odpustu zaangażowani są bracia z naszej wspólnoty zakonnej. Msze Święte u Kamedułów dzisiaj o godz.: 8,00, 10,00 i 16.00, a jutro o godz. 10.00 i 16.00.

5.W środę 23 maja zapraszamy na Mszę świętą i na nabożeństwo do o świętego ojca  Pio o godz. 19.00.

6.Wszystkie osoby, które już się zapisały lub zechciałyby się zapisać do Grupy Modlitwy Świętego Ojca Pio zapraszamy na ważne spotkanie organizacyjne do domu parafialnego w środę 23 maja po Mszy Świętej i nabożeństwie.

7.Obok wspomnianych  wyżej, w tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne:

Wtorek – św. Rity z Cascii  (dowolne)
Środa – Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka z Asyżu
Czwartek –Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Sobota – Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.

8. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy wieczornej.

9. Młodzież i świadków zapraszamy na próbę generalną przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania w czwartek po Mszy Świętej wieczornej.

10. W sobotę obchodzimy Dzień Matki. W naszej modlitwie i w gestach życzliwości pamiętajmy o naszych mamach żywych i zmarłych.  

11. Przyszła niedziela to Uroczystość Najświętszej Trójcy. Niedziela ta kończy okres Komunii świętej wielkanocnej.

12. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ 27 MAJA PRZEŻYJEMY DO POŁUDNIA WIZYTACJĘ KANONICZNĄ KSIĘDZA BISKUPA DAMIANA MUSKUSA W NASZEJ PARAFII. Przywitamy Księdza Biskupa w kościele przed Mszą świętą o godz. 9.00. Ksiądz biskup wygłosi homilię. Spotka się z dorosłymi zrzeszonymi w różnych grupach parafialnych,  funkcjonujących przy naszej Parafii  w kościele o godz. 10.00. Następnie ksiądz Biskup spotka się z młodzieżą, ministrantami, dziewczęcą służbą liturgiczną, scholą, wolontariuszkami, kandydatami do Bierzmowania z wszystkich roczników w domu parafialnym o godz. 10.30.  O godz. 11.00 Ksiądz Biskup odprawi uroczystą Mszę Świętą, podczas której udzieli Sakramentu Bierzmowania 14 kandydatom.

13. Radę Parafialną i przedstawicieli grup funkcjonujących przy parafii zapraszam na spotkanie we wtorek po Mszy wieczornej.

14. Dziękujemy rodzicom dzieci obchodzącym dzisiaj rocznicę Pierwszej Komunii Świętej  za posprzątanie i udekorowanie kościoła. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy do sprzątania kościoła przedstawicieli rodzin młodzieży przystępującej do Sakramentu Bierzmowania.  

15. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli! Szczęść Boże!