WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

14.01.2017

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela 15 STYCZNIA 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Niedziela 15 STYCZNIA 2017

1. Biskupi pomocniczy oraz Rada Kapłańska Archidiecezji Krakowskiej serdecznie zapraszają wszystkich kapłanów oraz wiernych NA MSZĘ ŚW. DZIĘKCZYNNĄ ZA 11 LAT POSŁUGI PASTERSKIEJ KARD. STANISŁAWA DZIWISZA W ARCHIDIECEZJI. Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza zostanie odprawiona w sobotę 21 stycznia 2017 roku o godz. 11.00 w Sanktuarium świętego Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach. Msza święta będzie transmitowana przez TVP Info. Do udziału we wspólnym dziękczynieniu księża biskupi zapraszają delegacje dekanatów i wspólnot parafialnych Archidiecezji Krakowskiej wraz z ich duszpasterzami, zakony żeńskie i męskie, osoby konsekrowane, dzieci, młodzież i studentów, bractwa i ruchy, ludzi nauki i kultury i wszystkich mieszkańców Krakowa i Archidiecezji Krakowskiej.

2. Serdecznie zapraszamy na WSPÓLNE KOLĘDOWANIE DZISIAJ ZARAZ PO MSZY ŚWIĘTEJ o godz. 11.00.

3. Również DZISIAJ PO SUMIE PARAFIALNEJ o GODZ 11.00 DZIECI MARYI BĘDĄ OFEROWAĆ UPIECZONE PRZEZ SIEBIE CIASTECZKA – pierniki do niedzielnej kawy w Waszych domach. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na cele tej dziewczęcej grupy liturgicznej przy naszej parafii.

4. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej Parafii. Serdecznie dziękujemy za wielką życzliwość, z jaką nas przyjęliście w Waszych domach a także za ofiarowane przy okazji kolędy ofiary na potrzeby kościoła i naszej braterskiej wspólnoty. Bóg zapłać! Gdyby ktoś sobie tego życzył może jeszcze do 2 lutego zgłosić kolędę uzupełniającą do brata Cezarego – proboszcza: email: parafiaolszanica@gmail.com lub tel. 604 089 963.

5. W poniedziałek zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy świętej wieczornej.

6. Zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej w środę o godz. 19.00.

7. Seniorów zapraszamy na Mszę świętą i spotkanie opłatkowe w najbliższy piątek o godz. 9.00 rano.

8. Już dzisiaj informujemy, że spotkanie opłatkowe dla Rady Parafialnej odbędzie się w następny wtorek 24 stycznia po Mszy świętej wieczornej.

9. Okazja do spowiedzi świętej w tym tygodniu codziennie 15 minut przed Mszą świętą.

10. Dziękujemy bratu Pawłowi zakrystianowi oraz przedstawicielom ul. Korzeniaka za posprzątanie kościoła w tym tygodniu. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul. Majówny  od 1 -37 i 80 – 88.

11. WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREJ, RADOSNEJ NIEDZIELI ORAZ BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA W NOWYM TYGODNIU. SZCZĘŚĆ BOŻE!