WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

12.05.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 13 maja 2018


1. Dzisiaj w naszym mieście odbywa się tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę z racji uroczystości św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W modlitwie pamiętajmy o naszej Ojczyźnie.

2. Dzisiaj na mszy świętej o godz. 11.00 przeżywamy/liśmy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dziewiętnaściorga dzieci. Bardzo serdecznie dziękujemy Siostrze Elżbiecie Tralewskiej za troskliwe przygotowanie dzieci do pełnego uczestnictwa w Sakramencie Pokuty i Pojednania oraz w Przenajświętszej Eucharystii. Rodzicom dziękujmy za piękne przygotowanie kościoła do uroczystości. Dziękuję pani Danucie Leśniak za wspaniałe dekoracje kwiatowe,  bratu Wojciechowi za cierpliwą posługę w zakrystii, bratu Adamowi Maciejowi za wykoszenie trawy i troskę o otoczenie kościoła, oraz Panu Filipowi Presseisenowi, naszemu organiście za muzyczne uświetnienie tej uroczystości. Wszystkim za wszystko niech wynagrodzi Pan Bóg i święty Ojciec Franciszek.

3. Dzieci Pierwszokomunijne będą świętować swój „Biały Tydzień” uczestnicząc w  nabożeństwach majowych oraz w Eucharystii od poniedziałku do soboty włącznie.  

4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o 18.30, w  soboty po mszy porannej ok. 8.30, a w niedziele o 17.30.

5. Spotkanie dla rodziców ministrantów wyjeżdżających na turniej piłkarski do Wołczyna odbędzie się w środę po Mszy wieczornej.

6. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do mszy wieczornej.

7. W piątek, 18 maja przypada święto św. Feliksa z Cantalice, kapucyna, patrona dzieci. Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi na nabożeństwo z namaszczeniem olejem św. Feliksa w piątek 18 maja o godz. 18.00.

8. Dziękujemy za ofiary na remont kościoła. Taca z poprzedniej niedzieli wyniosła 4096 złotych. Bóg zapłać!

9. Począwszy od piątku 11 maja przygotowujemy się do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Nowennę przed Pięćdziesiątnicą będziemy odmawiać na zakończenie nabożeństwa majowego, przed błogosławieństwem.

10. W przyszłą sobotę 19 maja, w klasztorze w Krakowie będziemy przeżywać uroczystość święceń kapłańskich i diakonatu. Pięciu naszych braci przyjmie święcenia kapłańskie w stopniu prezbiteratu, będą to: br. Daniel Kowalewski, br. Wojciech Sokołowski, br. Ryszard Dorda, br. Wojciech Marek Pawłowski, br. Mateusz Skoczylas. Trzej bracia: br. Bartosz Ekert, br. Mirosław Burzyński oraz br. Mateusz Kaczorowski zostaną ustanowieni diakonami. Prosimy was o modlitwę za nich o dobre przygotowanie się podczas tygodniowych rekolekcji, które dzisiaj rozpoczynają.

11. Dzieci, które w poprzednim roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej będą świętować swoją rocznicę w przyszłą niedzielę 20 maja na mszy świętej o godz. 11.00.

12. Jeszcze raz dziękujemy rodzicom  dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie i udekorowanie kościoła. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy do sprzątania kościoła rodziców dzieci przeżywających rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

13. Jutro, w święto św. Macieja, apostoła, swoje imieniny obchodzi nasz współbrat Maciej Zinkiewicz, dyrektor Wydawnictwa „Serafin” oraz wykładowca w naszym  Seminarium Duchownym. Bratu Maciejowi, solenizantom nadchodzącego tygodnia oraz wszystkim Wam, Siostry i Bracia, życzymy radosnej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa na co dzień. Szczęść Boże!