OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

06.05.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WIELKANOCY 6 maja 2018


1. DZIĘKUJEMY ZA DZISIEJSZE OFIARY przeznaczone na cele remontowe naszego kościoła. Bóg zapłać!

2. W przyszłą niedzielę przeżyjemy  UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ NA MSZY ŚWIĘTEJ O GODZ. 11.00. Pierwsza spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w sobotę po nabożeństwie majowym ok. godz. 9.00. Dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii świętej w poprzednim roku będą miały rocznicę  Pierwszej Komunii Świętej w niedzielę 20 maja o godz. 11.00.

3. ZAPRASZAMY NA NABOŻEŃSTWA MAJOWE, które w naszym kościele odprawiamy w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. W soboty po Mszy świętej porannej o godz. 8.30 oraz w niedziele i uroczystości o godz. 17.30.

4. WE WTOREK 8 MAJA PRZYPADA UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA BISKUPA I MĘCZENNIKA, GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski skierował z tej okazji słowo zaproszenia na procesję z Wawelu na Skałkę w przyszłą niedzielę 13 maja. (odczytać list Arcybiskupa).

5. ZAPRASZAMY NA COTYGODNIOWĄ ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W TYM TYGODNIU WYJĄTKOWO NIE W CZWARTEK, ALE JUŻ WE WTOREK 8 MAJA OD GODZ. 15.00,  w Uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona Polski. W roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, pomódlmy się przed Chrystusem Eucharystycznym za nasze miasto i za naszą Ojczyznę. W czwartek adoracji nie będzie.

6. RADĘ PARAFIALNĄ zapraszam na krótkie spotkanie we wtorek po Mszy świętej wieczornej.

7. W sprawach dotyczących uregulowania opłat cmentarnych KANCELARIA PARAFIALNA BĘDZIE DODATKOWO CZYNNA W TYM TYGODNIU W PONIEDZIAŁEK, ŚRODĘ I W PIĄTEK RANO OD GODZ. 8.30 DO 10.00 ORAZ PO POŁUDNIU OD GODZ. 17.00 DO 18.00. Gdyby ktoś miał także jakąś inną sprawę do załatwienia, może oczywiście w tych godzinach przybyć  do kancelarii. Serdeczne zapraszamy.

8. MŁODZIEŻ Z KLASY III GIMNAZJUM, która w tym roku przystąpi do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne w czwartek o godz. 19.00. Po spotkaniu próba liturgii w kościele.

9. DZIĘKUJEMY PARAFIANOM Z UL.  RACZKIEWICZA za troskę o czystość i wystrój naszego kościoła parafialnego oraz złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w najbliższy poniedziałek o godz. 19.00. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy RODZICÓW DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH.

10. WSZYSTKIM ŻYCZYMY RADOSNEJ NIEDZIELI I DOBREGO NOWEGO TYGODNIA! SZCZĘŚĆ BOŻE!