INTENCJE MSZALNE

28.04.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKANOCNA, 29 kwietnia 2018


1. Nasz rodak i współbrat o. Cyryl Mozdyniewicz odprawi uroczystą Mszę świętą z okazji Jubileuszu 50 lat Kapłaństwa dzisiaj o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy!

2. Informujemy, że zebraliśmy do puszek w poprzednią niedzielę kwotę 3000 zł i 27 groszy na rzecz naszego Seminarium Duchownego. Bóg zapłać!

3. We wtorek rozpoczyna się  miesiąc maj. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, które w naszym kościele odprawiamy w następującym porządku: w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. W soboty po Mszy świętej porannej o godz. 8.30 a w niedziele i w uroczystości o godz. 17.30.

4. Seniorów zapraszamy na Mszę świętą, którą odprawi Jubilat o. Cyryl Mozdyniewicz we wtorek  1 maja o godz. 8.00 rano. Po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie przy kawie i herbacie.

5. W czwartek 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte odprawimy wg porządku niedzielnego. Dodatkową Mszę świętą Na Borach odprawimy o godz. 14.00. W czwartek z racji uroczystości nie będzie adoracji w kościele.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed mszą świętą.

7. Z uwagi na rozpoczęty okres urlopowy w tym tygodniu nie ma spotkań dla ministrantów i lektorów oraz dla grup duszpasterskich.

8. Arcybiskup Metropolita Krakowski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych wszystkim wiernym przebywającym w granicach Archidiecezji Krakowskiej w piątek dnia 4 maja 2018 roku. Wszystkich korzystających z tej dyspensy zachęca się do podjęcia innych form aktów pokutnych, a zwłaszcza czynów miłosierdzia chrześcijańskiego.

9. W piątek  4 maja zaczynają się egzaminy maturalne. Pamiętajmy w modlitwie o maturzystach.

10. W sobotę odwiedzimy chorych od godz. 8.00 rano.

11. Kalendarium niektórych najbliższych wydarzeń parafialnych. Przypominamy, że uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej Parafii odbędzie się w niedzielę 13 maja. Dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii świętej w poprzednim roku będą miały rocznicę  Pierwszej Komunii Świętej w niedzielę 20 maja o godz. 11.00. Natomiast uroczystość Bierzmowania w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 27 maja o godz. 11.00.

12. Nasza Prowincja zakonna organizuje wakacje z Bogiem dla młodzieży męskiej. Między innymi: Wędrowanie po górach, męskie wyzwania, spływ kajakowy ojców z synami. szczegóły na www.kapszlak.pl oraz na plakatach przed kościołem.

13. Dziękujemy Parafianom ul. Porzecze i Jantarowa za troskę o czystość i wystrój naszego kościoła parafialnego oraz złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w najbliższy poniedziałek o godz. 19.00. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy Parafian z  ul. Raczkiewicza.

14. Wszystkim życzymy, aby radość paschalna trwała w Was nieustannie, w Waszych rodzinach i domach. Życzymy radosnej Niedzieli i dobrego nowego tygodnia.  Szczęść Boże!