INTENCJE MSZALNE

22.04.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkanocna, 22kwietnia 2018


1.      Dziękujemy bratu Piotrowi Kowalskiemu za wygłoszone dzisiaj Słowo z okazji  Niedzieli Dobrego Pasterza. Przed kościołem trwa dzisiaj kwesta na rzecz naszego kapucyńskiego Seminarium Duchownego w Krakowie. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj do puszek na rzecz edukacji naszych młodszych współbraci.

2.      Jutro 23 kwietnia obchodzimy uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jak każdego 23 dnia miesiąca, zapraszamy jutro na Mszę świętą wieczorną CZCICIELI ŚWIĘTEGO OJCA PIO. Kartki z prośbami możemy złożyć do specjalnego koszyczka na ołtarzu św. Ojca Pio przed Mszą świętą wieczorną.

3.      MISJA OJCIEC – to tytuł najnowszego numeru naszego kapucyńskiego dwumiesięcznika „Głos Ojca Pio”. Ten wyjątkowy numer prowadzi Czytelnika po różnych wymiarach ojcostwa, pomagając zrozumieć jego znaczenie i związane z nim wyzwania. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z treścią najnowszego „Głosu Ojca Pio”, który tym razem szczególnie adresowany jest do wszystkich mężczyzn.

4.      Grupę biblijną zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy świętej wieczornej.

5.      Młodzież z klasy III Gimnazjum, która ma przyjąć w tym roku Sakrament Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w czwartek  26 kwietnia b.r. o godz. 19.00 w sali parafialnej.

6.      W najbliższą sobotę 28 kwietnia b.r. o godz. 10.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie zostanie beatyfikowana Służebnica Boża Hanna Chrzanowska, pielęgniarka. Zapraszamy do osobistego udziału w uroczystości, która będzie także transmitowana w pierwszym programie Telewizji Polskiej.

7.      Nasz rodak i współbrat o. Cyryl Mozdyniewicz  odprawi uroczystą Mszę świętą z okazji Jubileuszu 50 lat kapłaństwa w przyszłą niedzielę 29 kwietnia b.r.  o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy!

8.      Dziękujemy przedstawicielom  Parafian z ul. Insurekcji Kościuszkowskiej i Podkamyk. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w najbliższy poniedziałek  o godz. 19.00. W tym tygodniu we wtorek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy do sprzątania kościoła Parafian z ul. Porzecze i Jantarowa.

9.      Informujemy, że w przyszłym roku w dniach od 25 marca do 1 kwietnia 2019 roku organizujemy PARAFIALNĄ PIELGRZYMKĘ DO ZIEMI ŚWIĘTEJ.  Szczegółowe informacje w zakrystii.

10. Wczoraj swoje imieniny obchodził brat Bartosz Tkaczyk, a w jutrzejszy poniedziałek 23 kwietnia nasi współbracia:  brat Jerzy Steliga, br. Jerzy Ciupak oraz br. Wojciech Czywczyński, nasz zakrystianin. W środę 25 kwietnia  przypadają imieniny naszego Arcypasterza Marka Jędraszewskiego. Solenizantom i Wam Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu. Szczęść Boże!