WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

14.04.2018

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Wielkanocna, 15 kwietnia 2018


1.     Rodziców młodzieży klasy III Gimnazjum, która ma przyjąć w tym roku Sakrament Bierzmowania zapraszamy na spotkanie we wtorek  17 kwietnia b.r. o godz. 19.45  w sali parafialnej.

2.      „Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na kolejne dialogi, które odbędą się w najbliższy czwartek, 19 kwietnia, o godz. 20.15 w kolegiacie świętej Anny w Krakowie. Temat dialogów: Powołanie jak je rozeznać? Pytania do Arcybiskupa zadajemy przez formularz na stronie dialogi.pl”.

3.  3.     Młodzież  z klasy II Gimnazjum zapraszamy na spotkanie przygotowujące do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w najbliższy czwartek 19 kwietnia o godz. 19.00, a z klasy III Gimnazjum w czwartek 26 kwietnia. Aktualne terminy spotkań dla klas VII SP podamy na stronie internetowej parafii.

4.     Stowarzyszenie mieszkańców Olszanicy zaprasza mieszkańców osiedla na spotkanie na którym omawiany będzie temat prywatnych działek mieszkańców, które Miasto chce zakwalifikować w opracowywanym planie zagospodarowania przestrzennego, jako tereny zielone, bez możliwości zabudowy. Zaproszeni są przedstawiciele rady dzielnicy. Spotkanie odbędzie się dzisiaj o godzinie 12.00 (po sumie)  w Szkole Podstawowej Sióstr Pijarek, wejście od strony boiska.

5.     Dziękujemy przedstawicielom  Parafian z ul. Powstania Styczniowego za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w najbliższy poniedziałek  o godz. 19.00. W tym tygodniu we wtorek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy do sprzątania kościoła Parafian z ul. Insurekcji Kościuszkowskiej i Podkamyk.

6.     W sobotę 28 kwietnia b.r.  o godz. 10.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie zostanie beatyfikowana Służebnica Boża Hanna Chrzanowska, pielęgniarka. Możemy zapoznać się z jej życiorysem i charyzmatem zabierając ze sobą specjalny numer gazety CHiT, czyli Chrystus i TY. Zapraszamy także na stronę internetową naszej parafii.

7.      Następna niedziela to, Niedziela Dobrego Pasterza. Z tej okazji zostaną wygłoszone okolicznościowe kazania na temat powołania kapłańskiego i zakonnego. W tym dniu także odbędzie się kwesta, przed kościołem, na rzecz naszego Seminarium w Krakowie.

9.     Odeszła do wieczności śp. Anna Bialik, l.82 z ul. Kosmowskiej. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek 17 kwietnia 2018 o godz. 16.00 na cmentarzu w Olszanicy.

8.    We wtorek 17 kwietnia swoje imieniny obchodzą nasi współbracia:  brat Robert Rabka oraz brat Robert Kotowski. Braciom Solenizantom i Wam Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu. Szczęść Boże!