WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

07.04.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE. II NIEDZIELA WIELKANOCNA, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, 8 kwietnia 2018


1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Wielkanocną, czyli Bożego Miłosierdzia oraz rozpoczynamy 74. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „ Mocni w Duchu Świętym”. Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 15.00.

2. Jutro 9 kwietnia przeżywamy uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesioną na ten dzień z 25 marca z uwagi na przypadającą w tym roku Niedzielę Palmową.  Odprawimy dwie Msze święte: o godz. 8.00 rano oraz  o godz. 19.00.  Zwiastowanie Pańskie obchodzimy jako „Dzień Świętości Życia”. Zapraszamy do podjęcia się duchowej adopcji dziecka poczętego. Możemy  to uczynić jutro podczas porannej i wieczornej Eucharystii.

3. Seniorów zapraszamy na Mszę świętą i spotkanie przy kawie i herbacie jutro w poniedziałek 9 kwietnia o godz. 8.00 rano.

4. Informujemy, że nastąpiła zmiana terminu wizytacji Księdza Biskupa w naszej Parafii. Ksiądz Biskup Damian Muskus odwiedzi naszą parafię z wizytą pasterską w niedzielę 27 maja b.r.  W  tym dniu udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. W związku z powyższym zapraszam na spotkanie Rodziców młodzieży klasy III Gimnazjum, która ma przyjąć w tym roku Sakrament Bierzmowania w za tydzień we wtorek  17 kwietnia b.r. o godz. 19.45  w sali parafialnej.

5.Nasz rodak i nasz współbrat o. Cyryl Mozdyniewicz  odprawi uroczystą Mszę świętą z okazji Jubileuszu 50 lat kapłaństwa w niedzielę 29 kwietnia b.r.  o godz. 11.00.

6. Informujemy że taca na cele remontowo-budowlane w poprzednią niedzielę wyniosła 4561 zł i 74 grosze. Bóg zapłać!

7. Stowarzyszenie mieszkańców Olszanicy pragnie zaprosić wszystkich mieszkańców osiedla na spotkanie na którym omawiany będzie temat prywatnych działek mieszkańców, które Miasto nadal chce zakwalifikować w opracowywanym planie zagospodarowania przestrzennego, jako tereny zielone, bez możliwości zabudowy. Zaproszeni będą również przedstawiciele rady dzielnicy. Spotkanie odbędzie się w przyszłą niedzielę 15. 04. 2018 roku o godzinie 12.00 ( po sumie)  w szkole podstawowej Sióstr Pijarek, wejście z tyłu od strony boiska. Gorąco zachęcamy do licznego przybycia, bo opracowywany plan zagospodarowania będzie obowiązywał przez następne 15-20 lat bez możliwości zmian.

8.Dziękujemy przedstawicielom  Parafian z ul. Majówny od nr 42 do końca ulicy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w najbliższy poniedziałek  o godz. 19.00. W tym tygodniu we wtorek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy do sprzątania  Parafian z ul. Powstania Styczniowego.

9.Wszystkim Wam życzymy radosnej niedzieli!