WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

01.04.2018

Życzenia na Święta Wielkanocne A.D. 2018


 

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego pragnę złożyć jak najserdeczniejsze życzenia

Kieruję je do naszej Rodziny Parafialnej i Wszystkich modlących się z nami

Płyną one zgłębi mego serca, choć w tym wszystkim niektóre myśli pozwoliłem sobie zaczerpnąć od mojego serdecznego przyjaciela księdza Marka z rodzimej Parafii.

Życzę wiele dobra i radosnego przeżycia Świąt Wielkanocnych, bo Chrystus Zmartwychwstał i Jego grób jest pusty!

Niech Pan obdarza potrzebnymi darami każdą  i każdego z Was.

Niech nadzieja płynąca z budzącego się życia pozwala rozświetlać  i pokonywać trudności dnia codziennego.

Życzę zdrowia ciała, które nie pozwala bólom i cierpieniom pomniejszać radości oraz  zdrowia duszy, które nie pozwala grzechom na zagaszenie źródeł wesela.

Życzę dobrego apetytu, aby rozkoszować się bogactwem świątecznych potraw; i zarazem łaknienia chleba eucharystycznego, aby radość Wasza była pełna.

Życzę życia długiego na tej ziemi, wśród pomyślności i dostatków i nadziei na nieśmiertelność, która przezwycięża wszelkie przeciwności.

Dziękuję wszystkim za piękne i owocne przygotowanie do radości Zmartwychwstania przez uczestnictwo w nabożeństwach wielkopostnych, Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali  i Rekolekcji Wielkopostnych

Dziękuję Bratu Wojciechowi Czywczyńskiemu  za intensywną posługę w zakrystii

Dziękuję za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu – w sposób szczególny Bratu Wojciechowi, Pani Danusi Leśniak, Państwu Lucynie i Tadeuszowi Trąbkom, Barbarze i Wawrzyńcowi Wójcikiewiczom.

Dziękuję za kwiaty i piękne życzenia w dniu kapłaństwa

Dziękuję  Braciom przewodniczącym Liturgii, głoszącym homilie, koncelebrującym oraz posługującym w konfesjonale,  za obecność, modlitwę i serce oddane w uświetnienie Triduum Sacrum

Służbie liturgicznej za uświetnienie uroczystości Triduum Paschalnego

Bratu Mateuszowi Magierze,  Ministrantom, Lektorom, dziewczętom ze Służby Liturgicznej za piękną posługę liturgiczną oraz za wartę honorową przy Grobie Pańskim i udział w plenerowej drodze krzyżowej

Panu Organiście Filipowi Presseissenowi  i Scholi, Zespołowi  śpiewaczemu pod egidą Pana Marka Kluzy za żywe uczestnictwo w liturgii przez wspólny śpiew

Paniom i panom za przygotowanie procesji i żywy w niej udział.

Wam, drodzy Parafianie, dziękuję za życzliwą i wierną obecność we wspólnocie parafialnej na liturgii i nie tylko, za modlitwę i ofiarność.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do duchowego przeżycia Tajemnicy Paschalnej, także miłym gościom.

 

   Wszystkim, bez wyjątku  – życzę w imieniu własnym oraz  naszej kapucyńskiej wspólnoty radosnych, szczęśliwych i błogosławionych Świąt Wielkanocnych !!!  Chrystus Zmartwychwstał, Alleluja!

 

Br. Cezary Pietras OFMCap - proboszcz