WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

10.03.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 11 marca 2018 r.


1. DZISIAJ ROZPOCZĘLIŚMY NASZE PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, KTÓRE POTRWAJĄ DO ŚRODY 14 MARCA WŁĄCZNIE. Rekolekcje głosi br. Zdzisław Duma z Gdańska, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej.

Podczas Mszy świętej o godz. 11.00 w dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy REKOLEKCJE DLA UCZNIÓW KLAS 0-6 ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ SIÓSTR PIJAREK, które potrwają do wtorku 13 marca. Te rekolekcje wygłosi br. Tomasz Pilch z Litwy wraz z animatorami, których równie serdecznie witamy.

2. PROGRAM PARAFIALNYCH REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH:

Nauki rekolekcyjne dzisiaj  podczas Mszy świętych o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.  MŁODZIEŻ ZE SZKÓŁ ŚREDNICH, STUDIUJĄCĄ I PRACUJĄCĄ ZAPRASZAMY NA SPECJALNĄ NAUKĘ REKOLEKCYJNĄ DZISIAJ o godz. 19.00 po Mszy świętej wieczornej.

Program rekolekcji na pozostałe dni: MSZE ŚWIĘTE Z NAUKĄ REKOLEKCYJNĄ od poniedziałku do środy o godz. 8.00 rano i 18.00.

NAUKI STANOWE:  dla KOBIET w poniedziałek o godz. 19.00, a dla MĘŻCZYZN we wtorek  o godz. 19.00.

OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ: od poniedziałku do środy: rano od 7.30, po południu od 17.00. Natomiast  W PONIEDZIAŁEK I WTOREK ZAPRASZAMY NA WIECZÓR KONFESJONAŁU od godziny 20.00 do 21.00. Podczas takiego wieczoru będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu  w przyciemnionym kościele i delikatnej muzyce oraz oczywiście okazja do spowiedzi świętej.

We wtorek i w środę podczas Mszy Świętych będziemy zbierać ofiary jako dar serca dla rekolekcjonisty.

3. Dziękujemy za ofiary na cele remontowo-budowlane naszego kościoła złożone na tacę w poprzednią niedzielę. Zebraliśmy kwotę 4677 zł. Bóg zapłać!

4. Serdecznie zapraszamy na NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym dzisiaj i w pozostałe niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali zostaną przeznaczone Grób Pański i na wielkanocny wystrój kościoła.

5. Informujemy, że poniedziałkowa zbiórka dla ministrantów została odwołana.

6. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy świętej wieczornej.

7. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na  DROGI KRZYŻOWE. O godz. 17.15 dla wszystkich parafian – w tym także dla dzieci i  o  godz.  19.00 dla młodzieży oraz osób później wracających z pracy.

8. W niedzielę 18 marca, po Mszy Świętej o godzinie 18, zapraszamy na wielkopostny koncert zespołu wokalnego Collegium Palestrinae. Tym razem usłyszymy utwory o tematyce pokutnej i pasyjnej, autorstwa wybitnych kompozytorów renesansowych: Orlando di Lasso, Tomasa Luisa de Victorii, Cristobala de Morales, Thomasa Tallisa i Alonso Lobo.

9. Informujemy, że na naszym cmentarzu parafialnym na dzień  dzisiejszy pozostaje nieopłaconych aż 91 grobów. Sukcesywnie będziemy zapraszać opiekunów grobów do uiszczenia należnej opłaty.

10. DYREKCJA PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ SIÓSTR PIJAREK informuje, że są jeszcze wolne miejsca do klasy pierwszej na przyszły rok szkolny (2018/2019). Zainteresowanych zapraszany do sekretariatu szkoły od poniedziałku do piątku (7.00 - 15.00) lub pod numerem telefonu 12 623 81 83.

11. Parafialny wakacyjny  wyjazd do Skomielnej Czarnej jest przewidziany od 6 do 12 sierpnia 2018 roku.

12. W dniach 23.06.2018 - 30.06.2018 w miejscowości Wysowa Zdrój organizowany jest wypoczynek dla rodzin pod hasłem „Rodzinnie z Bogiem” W tym roku opiekunem duchowym wypoczywających rodzin będzie misjonarz br. Artur Ziarek. Gośćmi specjalnymi będą: Maria Miduch - teolog, wykładowca zagadnień biblijnych i języka hebrajskiego, autorka książek o tematyce biblijnej, a także Jacek Pulikowski - autor licznych konferencji, książek i artykułów o tematyce rodzinnej ( małżeństwo, ojcostwo, czystość). Więcej informacji i zasady rezerwacji miejsc na stronie internetowej www.rodzinniezbogiem.pl

13. Zapraszamy do wsparcia 1 procentem w odpisie podatkowym  kapucyńskiego Dzieła Pomocy ubogim i bezdomnym Świętego Ojca Pio.

14. Dziękujemy przedstawicielom Parafian z ul. Korzeniaka od nr 1 do 32 za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę święta w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 18.00. W nadchodzącym  tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy Parafian z ul. Korzeniaka od nr 33 do końca ulicy.

15. Wszystkim Wam wszystkim życzymy radosnej niedzieli oraz  odnowy ducha w czasie świętych Rekolekcji Wielkopostnych.