WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

03.03.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 4 MARCA 2018 r.


1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na cele remontowo-budowlane naszego kościoła. Dziękujemy także za ofiary przeznaczone na ten cel  przesłane na konto Parafii. Gdy chodzi o stopień zaawansowania prac projektowych, informuję, że w minionym tygodniu przekazaliśmy gotowy projekt budowlano-wykonawczy przebudowy prezbiterium i zakrystii do Urzędu Miasta Krakowa i wystąpiliśmy o pozwolenie na budowę. Wcześniej koncepcja uzyskała aprobatę stosownych władz zakonnych oraz Miejskiego Konserwatora Zabytków. W oczekiwaniu na pozwolenie budowlane przeprowadzimy procedurę wyłonienia firmy, która podejmie się prac budowlanych w kościele.

2. Serdecznie zapraszamy na NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym dzisiaj i w pozostałe niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali zostaną przeznaczone Grób Pański i na wielkanocny wystrój kościoła.

3. Zapraszamy na SPOTKANIE BIBLIJNE w środę o godz. 19.00 w sali parafialnej.

4. W piątki Wielkiego Postu odprawiamy dwie DROGI KRZYŻOWE. O godz. 17.15 dla wszystkich parafian – w tym także dla dzieci i  o  godz.  19.00 dla młodzieży oraz osób później wracających z pracy.

5. W najbliższy piątek i w sobotę Kościół Krakowski będzie uczestniczył w wydarzeniu "24 godziny dla Pana", czyli w całodobowej adoracji z okazją do spowiedzi świętej. Szczegóły www.24hdlapana.pl. (Komunikat Metropolity do odczytania). 

6. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ 11 MARCA BR. ROZPOCZNIEMY NASZE PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, KTÓRE POTRWAJĄ DO ŚRODY 14 MARCA. Nauki rekolekcyjne w przyszłą niedzielę podczas Mszy świętych o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.  Rekolekcje wygłosi br. Zdzisław Duma z Gdańska, który przygotuje nas do MISJI PARAFIALNYCH zaplanowanych na październik tego roku. Młodzież ze szkół średnich, studiującą i pracującą zapraszamy na specjalną naukę rekolekcyjną w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 po Mszy świętej wieczornej.

7. Podczas Mszy świętej o godz. 11.00 w przyszłą niedzielę rozpoczną się REKOLEKCJE DLA UCZNIÓW KLAS 0-6 ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ SIÓSTR PIJAREK, które potrwają do wtorku 13 marca. Te rekolekcje wygłosi br. Tomasz Pilch z Litwy.

8. Z dużym wyprzedzeniem informujemy, że na DZIEŃ 22 PAŹDZIERNIKA b.r.  została zaplanowana WIZYTACJA KSIĘDZA BISKUPA DAMIANA MUSKUSA W NASZEJ PARAFII. W dniu wizytacji  Ksiądz Biskup udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania.  

9. Czcicieli świętego Ojca Pio, którzy tego jeszcze nie uczynili, zapraszamy do zapisania się w zakrystii do oficjalnie powstałej GRUPY MODLITWY ŚWIĘTEGO OJCA PIO. Grupę tę pragniemy zarejestrować w San Giovanni Rotondo we Włoszech.

10. DYREKCJA PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ SIÓSTR PIJAREK informuje, że są jeszcze wolne miejsca do klasy pierwszej na przyszły rok szkolny (2018/2019). Zainteresowanych zapraszany do sekretariatu szkoły od poniedziałku do piątku (7.00 - 15.00) lub pod numerem telefonu 12 623 81 83.

11. Na ławeczkach z prasą obok nowego „Gościa Niedzielnego” można nabyć nowy numer „Głosu Ojca Pio”, a także książeczki „Wielki Post z Ojcem Pio” i „Rachunek sumienia z Ojcem Pio”.

12. Zapraszamy do wsparcia 1 procentem w odpisie podatkowym  kapucyńskiego Dzieła Pomocy ubogim i bezdomnym Świętego Ojca Pio.

13. Dziękujemy przedstawicielom parafian z ul. z ul. Amazonek do końca za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę święta w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 18.00. W nadchodzącym  tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul. Korzeniaka od nr 1 do 32.

14. Wszystkim Wam wszystkim życzymy radosnej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa  w nowym tygodniu prac i obowiązków.