WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

25.02.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 25 lutego 2018


 1. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dzisiaj i w pozostałe niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali zostaną przeznaczone Grób Pański i na wielkanocny wystrój kościoła.

2. Seniorów zapraszamy serdecznie na Mszę świętą i spotkanie przy kawie i herbacie z naszym dzielnicowym policjantem. Msza święta i po niej spotkanie odbędą się  we wtorek 27 lutego b. r. o godz. 8.00 rano.

3. Zapraszamy na Spotkanie Biblijne w środę o godz. 19.00 w sali parafialnej.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy wieczornej. Okazja do spowiedzi w pierwszy czwartek i piątek od godz. 17.00. W pozostałe dni pół godziny przed Mszą świętą.  

5. Młodzież gimnazjalną i wszystkich chętnych Parafian zapraszamy w najbliższy pierwszy czwartek miesiąca na wieczór konfesjonału od godz. 19.00 do 20.00. W wygaszonym  kościele i przy delikatnej  muzyce kanonów  będziemy mieli  możliwość skupienia, wyspowiadania się a także  modlitwy i adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

6. W piątki Wielkiego Postu odprawiamy dwie Drogi Krzyżowe. O godz. 17.15 dla wszystkich parafian – w tym także dla dzieci i  o  godz.  19.00 dla młodzieży oraz osób później wracających z pracy.

7. Do chorych udamy się w sobotę od godz. 8.00 rano.

8. Wszystkich czcicieli świętego Ojca Pio zapraszamy do zapisania się do oficjalnie powstałej przy naszej parafii Grupy Modlitwy Świętego Ojca Pio. Tę grupę pragniemy zarejestrować w San Giovanni Rotondo we Włoszech. Zapisy w zakrystii.

9. Na ławeczkach z prasą obok nowego „Gościa Niedzielnego” można nabyć nowy numer „Głosu Ojca Pio”, a także książeczki „Wielki Post z Ojcem Pio” i „Rachunek sumienia z Ojcem Pio”.

10. Zapraszamy do wsparcia 1 procentem w odpisie podatkowym  kapucyńskiego Dzieła Pomocy ubogim i bezdomnym Świętego Ojca Pio.

11. Dziękujemy przedstawicielom parafian z ul. Na Borach,  Cholerzyn, i Amazonek 1-7 za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę święta w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 18.00. W nadchodzącym  tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul. Amazonek do końca.

12. Bratu Cezaremu, proboszczowi, obchodzącemu dzisiaj swoje imieniny, solenizantom tego tygodnia oraz Wam wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i radosnej niedzieli. Szczęść Boże!