OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

11.02.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA ZWYKŁA, 11 lutego 2018


1. DZISIAJ OBCHODZIMY W KOŚCIELE POWSZECHNYM 26 ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO.  Po Mszach świętych będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych. Sakrament mogą przyjąć osoby cierpiące na różne dolegliwości, osoby aktualnie chore, przewlekle schorowane oraz osoby w podeszłym wieku. Osoby chętne do przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych prosimy, aby pozostały w kościele po Mszy świętej.

2. Dzisiaj przeżywamy NASZĄ PARAFIALNĄ AKCJĘ MISYJNĄ POD HASŁEM” WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI”, przygotowywaną we współpracy z kapucyńskim  Sekretariatem Misyjnym oraz Fundacją Kapucyni i Misje. Po Mszy świętej o godz. 7.00 rano będzie można zakupić ciasto i specjalną kawę kardynała Massaja w paczkach na wynos. Natomiast po Mszach świętych o godz. 9.00 i 11.00  będzie można napić się kawy na miejscu i zjeść ciastko. Ofiary ze sprzedaży kawy i ciastek zostaną przeznaczone na potrzeby naszych misjonarzy w Afryce.

3. Informujemy, że taca na potrzeby remontowo-budowlane w poprzednią niedzielę wyniosła: 5406 zł i 67 groszy. Bóg zapłać!

4. Najbliższa środa 14 lutego, to Środa Popielcowa – dzień postu ścisłego. Na znak rozpoczynającego się w tym dniu okresu Wielkiego Postu na Mszach świętych przeżyjemy obrzęd posypania głów popiołem. Msze święte w Środę Popielcową odprawimy  rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00.

5. Zapraszamy na Spotkanie Grupy Biblijnej w środę o godz. 19.00. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy wieczornej.

6. W piątki Wielkiego Postu będziemy odprawiali dwie Drogi Krzyżowe. O godz. 17.15 dla wszystkich parafian – w tym także dla dzieci i  o  godz.  19.00 dla młodzieży oraz osób późno wracających z pracy.

7. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będziemy odprawiać w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15.

8. Rekolekcje Wielkopostne zaplanowane są w naszej Parafii na IV Niedzielę Wielkiego Postu.

9. Dziękujemy przedstawicielom parafian z ul. Kosmowskiej za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę święta w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 18.00. W nadchodzącym  tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul. Nad Źródłem, Pod Szańcami i Głogowiec.

10. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli. Szczęść Boże!