OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

04.02.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA ZWYKŁA, 4 lutego 2018


 

1. ZAPRASZAMY NA KONCERT MUZYKI RENESANSOWEJ w wykonaniu zespołu wokalnego COLLEGIUM PALESTRINAE dzisiaj po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00.  W programie utwory Giovanniego Pierluigiego da Palestriny oraz Francesco Guerrero. Koncert potrwa około pół godziny. Gorąco zapraszamy!

2. Zespołowi Parafian pod kierownictwem pani Danuty Leśniak i brata Wojciecha Czywczyńskiego – zakrystianina gorąco dziękujemy za ogrom pracy wykonanej w związku ze zdjęciem dekoracji bożonarodzeniowych w kościele. Dziękujemy także przedstawicielom parafian z ul. Jagiełka, Wyżgi i Rzepichy za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę święta w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 18.00. W nadchodzącym  tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul. Kosmowskiej.

3. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone  na potrzeby remontowo-budowlane naszego kościoła.

4. ZAPRASZAMY NA CYKLICZNE NABOŻEŃSTWA, które odprawiamy pół godziny przed Mszą świętą wieczorną: w poniedziałek do Miłosierdzia Bożego i w środę na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy świętej wieczornej.

5. Na  SPOTKANIE  GRUPY BIBLIJNEJ  zapraszamy w środę o godz. 19.00. Spotkanie ma charakter otwarty.

6. W PRZYSZŁĄ  NIEDZIELĘ 11 LUTEGO PRZYPADA ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO. Po Mszach świętych będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych. Sakrament mogą przyjąć osoby cierpiące na różne dolegliwości, osoby aktualnie chore, przewlekle schorowane oraz osoby w podeszłym wieku. Osobom w podeszłym wieku można udzielić sakramentu chorych nawet wtedy, gdy dobrze się czują, tzn. nie są poważnie chore. 

7. NASZĄ PARAFIALNĄ AKCJĘ MISYJNĄ POD HASŁEM” WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI”, przygotowywaną we współpracy z kapucyńskim  Sekretariatem Misyjnym oraz Fundacją Kapucyni i Misje  przeżyjemy w naszej świątyni w przyszłą niedzielę 11 lutego. Po Mszy świętej o godz. 7.00 rano będzie można zakupić ciasto i specjalną kawę kardynała Massaja w paczkach na wynos. Natomiast po Mszach świętych o godz. 9.00 i 11.00 zapraszamy do zaimprowizowanej kawiarni przed kościołem, gdzie będzie można napić się kawy na miejscu i zjeść ciastko. Ofiary ze sprzedaży kawy i ciastek zostaną przeznaczone na potrzeby naszych misjonarzy w Afryce, których wielu z Was zna osobiście. GORĄCO ZAPRASZAMY DO AKTYWNEGO WŁĄCZENIA SIĘ W TĘ SZLACHETNĄ AKCJĘ POPRZEZ UPIECZENIE CIASTA I PĄCZKÓW I PRZYNIESIENIE ICH DO SALI PARAFIALNEJ W PRZYSZŁĄ SOBOTĘ 10 LUTEGO W GODZINACH OD 18.00 DO 20.00. Potrzebujemy też ludzi dobrej woli – wolontariuszy, którzy zechcieliby pomóc w sprzedaży ciasta. Osoby chętne do pomocy mogą zgłosić swój w udział w akcji w zakrystii, a także w przyszłą sobotę w godzinach przyjmowania ciasta, czyli od 18.00 do 20.00. Koordynatorką akcji z ramienia Parafii jest Pani Beata Olborska.

8. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli. Szczęść Boże!