OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28.01.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, IV NIEDZIELA ZWYKŁA, 28 stycznia 2018


 1. W dzisiejszą niedzielę 28 stycznia, w liturgiczne wspomnienie św. Tomasza z Akwinu swoje IMIENINY OBCHODZĄ NASI WYŻSI PRZEŁOŻENI: BR. TOMASZ ŻAK – MINISTER PROWINCJALNY ORAZ BR. TOMASZ PROTASIEWICZ – ZASTĘPCA PROWINCJAŁA. Braciom Tomaszom życzymy łaski zdrowia oraz darów Ducha Świętego, potrzebnych w wypełnianiu ich odpowiedzialnej misji.

2. Zbiórka ministrantów odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.15, a lektorów we wtorek po Mszy świętej.

3. ZAPRASZAMY NA CYKLICZNE NABOŻEŃSTWA, które odprawiamy pół godziny przed Mszą świętą wieczorną: w poniedziałek do Miłosierdzia Bożego i w środę na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Z okazji przypadającej w tym tygodniu wizytacji naszej wspólnoty zakonnej przez Wyższych Przełożonych serdecznie zapraszam PRZEDSTAWICIELI WSZYSTKICH GRUP FUNKCJONUJĄCYCH PRZY NASZEJ PARAFII NA SPOTKANIE Z PROWINCJAŁEM w Sali parafialnej w środę 31 stycznia po Mszy świętej wieczornej o godz. 19.00.

5. W tym tygodniu przypadają: PIERWSZY CZWARTEK, PIERWSZY PIĄTEK I PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. Okazja do spowiedzi świętej codziennie przed Mszą świętą, a w czwartek i piątek od godz. 17.00. W pierwszy piątek zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 17.30, a w sobotę ku czci Niepokalanego Serca Maryi po Mszy świętej porannej.

6. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania z klasy II i III Gimnazjum oraz wszystkich chętnych parafian zapraszamy na WIECZÓR KONFESJONAŁU Z ADORACJĄ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w czwartek 1 lutego  od godz. 19.00 do 20.00. Tej godzinnej adoracji z okazją do spowiedzi w przyciemnionym kościele będzie towarzyszyła delikatna muzyka, skłaniająca do modlitwy i refleksji. Serdecznie zapraszamy.

7. W piątek  2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu odprawimy dodatkową Mszę świętą o godz. 9.00 rano. W Święto Matki Bożej Gromnicznej obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich osobach, które poświęciły się Bogu w zakonach, instytutach życia konsekrowanego. Składka w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

8. W sobotę 3 lutego wspominamy św. Błażeja, biskupa i męczennika; patrona m.in. od chorób gardła. Z tej okazji, pielęgnując stary zwyczaj sakramentaliów, na Mszy Świętej o godz. 8.00, będzie możliwość przyjęcia błogosławieństwa dwoma skrzyżowanymi  świecami oraz poświęcenie jabłek.

9. Do chorych udamy się w pierwszą sobotę  wyjątkowo od godz. 9.00 rano.

10. W przyszłą niedzielę 4 lutego, po wieczornej Mszy świętej, zapraszamy na koncert muzyki renesansowej w wykonaniu zespołu wokalnego Collegium Palestrinae. W programie utwory Giovanniego Pierluigiego da Palestriny oraz Francesco Guerrero.

11. Taca z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na potrzeby remontowo-budowlane naszego kościoła.

12. Już dziś informujemy, że  Niedzielę Misyjną pod hasłem” Wyślij Pączka do Afryki” przeżyjemy w naszej świątyni w niedzielę 11 lutego.

13. Dziękujemy parafianom z ul. Leśmiana za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 18.00. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul. Jagiełka, Wyżgi i Rzepichy.

14. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli. Szczęść Boże!