OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14.01.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela zwykła, 14 stycznia 2018 r.


 1.     W Kościele obchodzimy dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. To czas szczególnej modlitwy w intencji tych, którzy  przebywają z dala od swych domów i bliskich. Odpowiadając na orędzie i apel papieża Franciszka, skierowany z okazji 104. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy, módlmy się za migrantów i uchodźców, by spotykali się z gościnnym przyjęciem, ochroną własnych praw oraz szacunkiem wobec siebie i własnej kultury. Niech tej modlitwie towarzyszy pogłębienie naszej wrażliwości na potrzeby innych.

2.     Od najbliższego czwartku  18 stycznia do 25 stycznia b.r. będziemy przeżywać w kościele tydzień modlitw o jedność chrześcijan.

3.     Młodzież z klasy III Gimnazjum zapraszamy na spotkanie w czwartek  18.01.2018 r. o godz. 19.00 - w sali parafialnej – na parterze.

4.     Trwa wizyta duszpasterska, czyli kolęda w naszej parafii. Bardzo dziękujemy za otwarcie drzwi Waszych domów i serdeczne przyjęcie.  Dzisiaj odwiedzimy parafian z ul. Pod Szańcami i Nad Źródłem. Początek od ul. Nad Żródłem od dołu. Jutro  w poniedziałek z ul. Stryjeńskiej – początek kolędy od ul. Majówny. We wtorek – ul. Powstania Styczniowego i Szaserów – początek od Państwa Głowackich  a potem od peronu kolejowego ul. Powstania Styczniowego i Szaserów. W środę ul. Olszanicka od cmentarza do ul. Korzeniaka, w czwartek – ul. Olszanicka – od Chełmu w kierunku ul. Leśmiana, w piątek – ul. Majówny od nr 2 do 48 i w sobotę ul. Majówny od nr 50 do 88.  dzisiaj początek kolędy od 15.00. Od poniedziałku do piątku od 15.30, a w sobotę od 9.30.

5.     Na kolędę uzupełniającą można zapisać się w zakrystii, podając adres i nr telefonu kontaktowego. Można to uczynić także drogą mailową na adres: parafiaolszanica@gmail.com lub dzwoniąc bezpośrednio do proboszcza.

6.     Na stoliku przy wejściu do kościoła jest woda święcona na kolędę oraz poświęcone  kadzidełka i kreda za dobrowolna ofiarę, która zostanie przeznaczona na cele Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Po kolędzie kredą oznaczmy drzwi naszych domów symbolem C + M + B,  czyli  Christus mansionem benedicat, co tłumaczy się na język polski: „Niech Chrystus błogosławi temu domowi”.

7.     Informujemy, że taca na potrzeby remontowo-budowlane naszego kościoła w poprzednią niedzielę wyniosła 5156 zł. W tym złożono specjalną ofiarę w wysokości 2000zł. Na konto parafialne na ten cel wpłynęło 1250 zł. Bóg zapłać!

8.     Dziękujemy parafianom z ul. Olszanickiej 10-19, na Polankach, Becka i Pod Skałą za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul. Olszanickiej od nr 25 do końca.

9.     Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu. Szczęść Boże!