INTENCJE MSZALNE

07.01.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Chrztu Pańskiego, 7 stycznia 2018


1.     Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczynamy liturgiczny okres zwykły. Tradycyjnie zachowujemy zwyczaj śpiewania kolęd oraz świąteczny wystrój kościoła do 2 lutego.

2.     Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych na Mszy świętej o godz. 9.00.

3.     Zapraszamy na Spotkania opłatkowe dla Róż Różańcowych dzisiaj po Mszy świętej o godz. 9.00, a na opłatek dla Rady Duszpasterskiej dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.00.

4.     Seniorów zapraszamy na Mszę świętą i spotkanie opłatkowe  nie w poniedziałek, ale ze względu na poniedziałkowy pogrzeb - we wtorek 9 stycznia o godz. 8.00 rano.

5.     Trwa wizyta duszpasterska, czyli kolęda w naszej parafii. Dzisiaj odwiedzimy parafian z ul. Jagiełka i Rzepichy od godz. 15.00.  W poniedziałek 8 stycznia ul Wyżgi - początek kolędy od ul. Leśmiana.  We wtorek 9 stycznia: ul. Raczkiewicza i Porzecze, w środę 10 stycznia, ul. Becka, na Polankach i Pod Skałą, w czwartek 11 stycznia ul. Podkamyk i Jantarowa, w piątek 12 stycznia  ul. Leśmiana od ul. Olszanickiej do góry, w sobotę ul. Korzeniaka parzyste i nieparzyste, początek od ul. Olszanickiej  i w niedzielę ul. Pod Szańcami i Nad Źródłem.

6.     Na stoliku przy wejściu do kościoła są do nabycia poświęcone  kadzidełka i kreda za dobrowolna ofiarę, która zostanie przeznaczona na cele Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.

7.     Dzisiaj o godzinie 20.00 w Drugim Programie Telewizji Polskiej transmitowany będzie na żywo Charytatywny Koncert Kolęd „Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo” w wykonaniu Polskiej opery Królewskiej. Organizatorami inicjatywy są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Telewizja Polska i Caritas Polska. Podczas trwania koncertu prowadzona będzie zbiórka smsowa na rzecz ofiar wojny w Syrii i mieszkańców zniszczonego miasta Aleppo. Każdy z nas może wesprzeć tę szlachetną inicjatywę wysyłając smsy w trakcie transmisji koncertu. Dochód trafi na konto Caritas Polska. Przypominamy, że Koncert będzie można zobaczyć dzisiaj w niedzielę o godz. 20.00 w TVP2.

8.     Dziękujemy parafianom z ul Stryjeńskiej za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul. Olszanickiej 10-19, na Polankach, Becka i Pod Skałą.

9.     Pogrzeb śp. Marty Ciuś odbędzie się jutro w poniedziałek 8 stycznia o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie… .

10.   Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu.