WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

24.12.2017

Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Adwentu 2017 - Wigilia Bożego Narodzenia


1. Dzisiaj 24 grudnia w IV Niedzielę Adwentu przeżyjemy w naszych domach  Wigilię Bożego Narodzenia. Pomimo świątecznego charakteru dnia  zachowajmy tradycyjny post od pokarmów mięsnych. Dzisiaj nie będzie Mszy świętej o godz. 18.00. Ostatnią Mszę świętą w dzisiejszą niedzielę odprawimy o godz. 11.00. Natomiast

2. Dzisiaj o północy zapraszamy na Pasterkę. Ofiary zbierane podczas Pasterki zostaną przeznaczone na Fundusz obrony  Życia SOS.

3. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w poniedziałek i wtorek 25 i 26 grudnia Msze święte odprawimy wg porządku niedzielnego. Ofiary  zebrane w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia zostaną przekazane na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

4. Osoby, które podjęły się duchowej adopcji dziecka poczętego w dniu 25 marca zapraszamy na Eucharystię o godz. 11.00 i spotkanie przy szopce w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, w św. Szczepana.  

5. W zakrystii są do nabycia świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki na stół wigilijny.

6. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy wieczornej.

7. W Przyszłą niedzielę 31 grudnia – w ostatni dzień obecnego roku 2017 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne o godz. 17.30.

8. Wizytę duszpasterską - zwaną popularnie kolędą rozpoczniemy w naszej parafii we wtorek 2 stycznia 2018 roku. Szczegółowy program kolędy podamy w II dzień Świąt Bożego Narodzenia.

9. Dziękujemy Parafianom z ul. Porzecze i Jantarowa za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w środę o godz. 18.00. W tym tygodniu do troski o kościół parafialny zapraszamy Parafian z ul. Raczkiewicza.

10. Szczególne podziękowanie kieruję do tych Państwa, którzy razem z bratem Wojciechem Czywczyńskim - zakrystianem i Panią Danutą Leśniak - całą sobotę pracowali w kościele, aby go pięknie przygotować i przyozdobić na Święta Bożego Narodzenia. Dziękuję Paniom i Panom, którzy rokrocznie przygotowują kościół  na Święta czyniąc to wszystko na większą chwałę Bożą. Bóg zapłać!

11. W naszej wspólnocie zakonnej swoje imieniny obchodzi dzisiaj brat Adam Buk, pełniący funkcję furtiana. Bratu Adamowi i wszystkim solenizantom tego tygodnia i Wam wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na co dzień. Szczęść Boże!