WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

03.12.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Adwentu 3 grudnia 2017


 

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu – czyli radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa i jednocześnie nowy rok liturgiczny, któremu przyświeca hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

2. Dziękujemy ks. kanonikowi Romanowi Łędzkiemu, proboszczowi parafii pw. MB. Królowej Polski z Woli Justowskiej za skierowane do nas Słowo. Parafianom dziękujemy za wsparcie modlitewne i materialne budowy kościoła na Woli Justowskiej. Bóg zapłać!

3.  Rodziców młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania zapraszamy na krótkie spotkanie dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele.

4.  Zapraszamy na Roraty - Msze o Matce Bożej, które  odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 rano. Zaraz po Mszy świętej ok. godz. 7.15 dzieci i młodzież zapraszamy na śniadanie do domu parafialnego. W soboty i niedziele program Mszy świętych według stałego porządku.

 5. Grupę biblijną zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19.00 w sali parafialnej.

 6. W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy wieczornej.

 7.  Młodzież gimnazjalną i wszystkich chętnych Parafian zapraszamy w najbliższy pierwszy czwartek miesiąca na wieczór konfesjonału od godz. 19.00 do 20.00. W wygaszonym  kościele i przy delikatnej  muzyce kanonów  będziemy mieli  możliwość skupienia, modlitwy i adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

 8. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o godz. 6.30 i 18.00. O godz. 12.00 zapraszamy na modlitwę w godzinie łaski. Po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na półgodzinny program poezji franciszkańskiej w kościele.

9.   W przyszłą niedzielę 10 grudnia rozpoczniemy nasze PARAFIALNE REKOLEKCJE ADWENTOWE, które potrwają do wtorku 12 grudnia. Rekolekcje wygłosi br. dr Piotr Kwiatek z Domu Rekolekcyjnego w Skomielnej Czarnej.

10.  Dziękujemy parafianom z ul. Majówny  od nr 2 do 24 za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 18.00. W tym tygodniu do troski o kościół parafialny zapraszamy parafian z ul. Powstania Styczniowego. Z uwagi na Wieczór Poezji Franciszkańskiej piątkowe sprzątanie kościoła zostaje przeniesione na sobotę po Mszy świętej porannej o godz. 8.00.

11.  Solenizantom tego tygodnia i Wam wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na co dzień. Szczęść Boże!