WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

26.11.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 26 listopada 2017


1. Różaniec wypominkowy za zmarłych odmawiamy codziennie do czwartku 30 listopada włącznie o godz. 17.20.

2. Grupę Biblijną zapraszam na spotkanie w środę o godz. 19.00.

3. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy wieczornej.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu  Sercu Pana Jezusa o godz. 17.30. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy świętej.

5. Do chorych udamy się w pierwszą sobotę od godz. 8.00 rano.

6. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego, który przeżywaliśmy pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Za tydzień – pierwsza niedziela adwentu, nowego roku liturgicznego, któremu przyświecać będzie hasło: „Duch, który umacnia miłość. Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

7. W przyszłą niedzielę – okolicznościowe kazania na Mszach świętych wygłosi ks. kanonik Roma Łędzki z Parafii pw. MB Królowej Polski na Woli Justowskiej. Ofiary na tacę z przyszłej niedzieli zostaną przeznaczone na budowę kościoła na Woli Justowskiej.

8. Rodziców młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w naszej Parafii zapraszam na krótkie spotkanie w kościele w przyszła niedzielę 3 grudnia zaraz po Mszy świętej o godz. 11.00.

9. MSZE ŚWIĘTE RORATNIE będziemy odprawiać w okresie Adwentu od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 rano – zgodnie z charakterem Mszy roratniej jako Mszy odprawianej o świcie. Msze będą kończyły się ok. godz. 7.15. Zaraz potem w domu parafialnym przygotowane będzie śniadanie  dla przedszkolaków, dzieci i młodzieży.  Po posiłku małe dzieci zostaną odprowadzone  bezpośrednio do szkoły.  Będziemy odprawiać  także Msze wieczorne o godz. 18.00 jako msze adwentowe. W soboty i niedziele program Mszy świętych pozostanie taki jak dotychczas.

10. Gdyby ktoś zechciał wspomóc przygotowanie śniadań dla dzieci i młodzieży w naszej Parafii, może to uczynić poprzez przyniesienie do zakrystii konkretnych produktów spożywczych jak słoiczek dżemu, kostkę masła, płatki do mleka, czy kakao. Można też przekazać ofiarę do specjalnej puszki w zakrystii: „Parafialny Bank żywności”. Zapraszamydo włączenia się w grupę charytatywną przy naszej parafii. Zapisy w zakrystii.

11. Od jakiegoś czasu trwa w Krakowie wielka akcja TATAmaRAKA, której celem jest pomoc choremu na ostrą białaczkę  Robertowi Szlękowi z Tyńca oraz innym chorym czekającym na przeszczep szpiku. Dawcą szpiku może być każda ogólnie zdrowa osoba między 18. a 55. rokiem życia. W związku z tym zwracamy się do wszystkich o włączenie się w akcję „Ślinienia Patyczków”. W dniach 2 i 3 grudnia  w centrach handlowych Serenada, Bonarka i Centrum Zakopianka oraz Forum Przestrzenie przy Rondzie Grunwaldzkim. A w kolejnych dniach akcja przeniesie się na AWF (4,5,6 XII, UJ (5-7 XII) i do Medicover (4-8XII). Rejestracja, czyli poślinienie patyczka nic nie boli, a może uratować życie. Szczegóły akcji na stronie: tatamaraka.pl.

12. Adwentowy Dzień Skupienia dla osób żyjących w niesakramentalnych związkach małżeńskich, odbędzie się w sobotę 2 grudnia br. o godz. 16.00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Na Wzgórzach Krzesławickich.

13. Dziękujemy parafianom z ul. Majówny od nr. 26 do 42 za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 18.00. W tym tygodniu do troski o kościół parafialny zapraszamy parafian z ul. Majówny  od nr 2 do24.

14. Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli.