WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

29.10.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - Uroczystość poświęcenia własnego kościoła, Niedziela 29 października 2017 r.


 1. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE w poniedziałek i wtorek o godz. 17.30. Dzieci, które uczęszczały na Różaniec bardzo prosimy, aby przyniosły podpisane  i wyklejone książeczki jutro w poniedziałek po  Nabożeństwie Różańcowym do zakrystii. We wtorek po Różańcu zapraszamy dzieci na krótkie spotkanie podsumowujące miesiąc różańcowy do sali parafialnej.

2. W środę 1 listopada - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze święte wg porządku niedzielnego. O godz. 14.00 na cmentarzu odprawimy PROCESJĘ RÓŻAŃCOWĄ, a po niej MSZĘ ŚWIĘTĄ wypominkową w intencji wszystkich wiernych zmarłych.

3. Przedstawiciele parafian będą zbierać na cmentarzu OFIARY DO PUSZEK NA UTRZYMANIE CMENTARZA w dniu 1 LISTOPADA. Wszystkim z góry dziękujemy: zbierającym za poświęcony czas a ofiarodawcom za wsparcie i zrozumienie.

4. W czwartek 2 listopada  wspominamy WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH. Msze święte wypominkowe odprawimy w kościele parafialnym o godz. 8.00 i 18.00 oraz w kaplicy cmentarnej o godz. 14.00.

5. Od czwartku 2 listopada przez cały miesiąc listopad będziemy odmawiać RÓŻANIEC WYPOMINKOWY za zmarłych. Rozpoczynać go będziemy nieco wcześniej o godz. 17.20, wspominając zmarłych według ulic zamieszkania osób polecających wypominki.

6. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy poprzedzili nas w drodze do Domu Ojca.

7. Na te listopadowe dni modlitwy i zadumy przygotujmy groby naszych bliskich, zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Nade wszystko przygotujmy nasze serca przez SAKRAMENT POJEDNANIA. OKAZJA DO SPOWIEDZI CODZIENNIE PÓŁ GODZINY PRZED MSZĄ ŚWIĘTĄ. Ponadto zapraszamy MŁODZIEŻ oraz wszystkich chętnych na tzw. WIECZÓR KONFESJONAŁU:  godzinną adorację przy muzyce z okazją do spowiedzi świętej WE WTOREK 31 PAŹDZIERNIKA PO MSZY WIECZORNEJ OD 19.00 DO 20.00.

8. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.  W piątek po komunii świętej – akt wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa. W sobotę modlitwa różańcowa po Mszy Świętej stanowić będzie w tym miesiącu nasze pierwszosobotnie  nabożeństwo.

9. Do chorych udamy się w sobotę od godz. 8.00 rano.

10. DZIĘKUJEMY PARAFIANOM  z ul. Korzeniaka od nr 41 do 65 oraz Nowożeńcom  za troskę o czystość i wystrój świątyni. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w najbliższy poniedziałek o godz. 18.00. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul. Majówny od nr 1 do 23.

11. Obchodzącym w nadchodzącym tygodniu urodziny i imieniny i jubileusze życzymy wielu łask Bożych, a wszystkim radosnej niedzieli! Szczęść Boże!