WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

22.10.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA, 22.10.2017 r.


1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Ofiary złożone na tacę z dzisiejszej niedzieli w całości zostaną przeznaczona na potrzeby misyjne Kościoła. Bóg zapłać!

2. Dzisiaj, 22 października, podczas Mszy św. o godz. 10.00 w katedrze na Wawelu, nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio w imieniu Ojca Świętego Franciszka na ramiona Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego nałoży paliusz, który Metropolita Krakowski otrzymał z rąk Papieża w Uroczystość Świętych Piotra i Pawła 29 czerwca 2017 roku w Watykanie. Paliusz to biała wstęga w kształcie litery „Y”, ozdobiona sześcioma krzyżykami. Wykonuje się go z wełny baranków, które papież błogosławi we wspomnienie św. Agnieszki, 21 stycznia. Paliusz zostaje nałożony na ramiona arcybiskupa na znak szczególnego udziału w misji Jezusa, Dobrego Pasterza, który bierze na ramiona odnalezioną owcę i troszczy się o nią. Jest on również liturgiczną oznaką władzy metropolitów.

3. Arcybiskup Marek Jędraszewski serdecznie zaprasza do udziału w Mszy świętej dziękczynnej za posługę w Archidiecezji Krakowskiej Księdza Biskupa Grzegorza Rysia we wtorek 24 października o godz. 18.30 w bazylice mariackiej w Krakowie.

4. Zapraszamy na Eucharystię i na nabożeństwo ku czci św. O. Pio jutro w poniedziałek 23 października o godz. 18.00. Prośby indywidualne można będzie złożyć do koszyczka na ołtarzu św.  O. Pio.

5. Kapucyńskie wydawnictwo Serafin zaprasza na Targi Książki w Krakowie w dniach 26-29 października. Szczególnie do odwiedzenia stoiska C47 dedykowanego osobie św. Ojca Pio oraz duchowości  franciszkańskiej.

6. Firma Green Office Ecologic, ogłasza zbiórkę tzw. elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Na terenie naszej parafii odbierze elektrośmieci w środę 8 listopada o godz. 9.00. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce.

7. MPO i MPGO w Krakowie zobowiązały się podstawić na naszym cmentarzu parafialnym dodatkowy kontener o pojemności 7m3 na czas od wtorku 24 października do wtorku 7 listopada.  Natomiast firma toalety.pl podstawi toaletę na parkingu cmentarza  od 26 października przez okres Wszystkich Świętych. Do czasu podstawienia kontenera, tj. do wtorku 24 października powstrzymajmy się ze znaczniejszymi porządkami na cmentarzu. Informujemy, że koszt jednorazowego wywozu kontenera o poj. 7m3 wynosi 689 zł. Koszt dwukrotnego opróżnienia 3 pojemników 1,1 m3 to 631 zł i 47 groszy. Koszt wypożyczenia i serwisu toalety to ok. 240 zł. 

8. Przed kościołem i przed cmentarzem pojawiły się specjalne niewielkie tablice z ozdobnym okuciem przeznaczone wyłącznie na klepsydry. Koszt obu tablic wyniósł 700 złotych.

9. Kartki wypominkowe prosimy wypełniać czytelnie DRUKOWANYMI LITERAMI, zaznaczając u góry kartki ulicę i nr domu zamawiającego wypominki. Tak jak w poprzednim roku RÓŻANIEC WYPOMINKOWY ZA ZMARŁYCH będziemy odmawiać według ulic zamieszkania zamawiających wypominki.

10. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy Parafian z ul. Korzeniaka od nr 41 do 65.

11. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia i Wam wszystkim życzymy radosnej niedzieli! Szczęść Boże!