WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

15.10.2017

Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII Niedziela zwykła, 15 X 2017


 

1. Jutro 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W modlitwie pamiętajmy  o naszym wielkim Rodaku.

2. Informujemy, że w poprzednią niedzielę zebraliśmy do puszek przed kościołem 1605 złotych i 25 groszy, które zostaną przekazane na rzecz uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin. Serdecznie dziękujemy.

3. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Jedynie w soboty po Mszy św. porannej ok. godz. 8.30.

4. MŁODZIEŻ PRZYGOTOWUJĄCA SIĘ DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA zapraszamy na obowiązkowe spotkania we WTOREK 17 PAŹDZIERNIKA br.  wg następującego planu: klasa VII Szkoły Podstawowej o godz. 16.30, klasa II Gimnazjum o godz. 18.00 i klasa III Gimnazjum o godz. 19.00. Spotkania odbędą się w sali parafialnej na parterze.

5. Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. W związku z tym przypominamy, że od dzisiaj  można składać ofiary na wypominki listopadowe do specjalnej skarbony znajdującej się za ławkami. BARDZO PROSIMY O WYPEŁNIENIE KART WYPOMINKOWYCH DRUKOWANYMI LITERAMI, zaznaczając ULICĘ I NR DOMU osoby zamawiającej. Tak jak w poprzednim roku RÓŻANIEC WYPOMINKOWY będziemy odmawiać według ulic zamieszkania zamawiających wypominki.

6. Dziękujemy Parafianom  z ul.  KORZENIAKA 1-19 za troskę o czystość i wystrój świątyni. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w najbliższy poniedziałek o godz. 18.00. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul.  KORZENIAKA 21-39.

7. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako NIEDZIELĘ MISYJNĄ, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Taca z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na potrzeby misyjne Kościoła.

8. W tym tygodniu patronujĄ nam:

·         16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia; jest patronką pojednania narodów, szczególnie czczona jest na Śląsku, zarówno przez Polaków, jak i Niemców; z wyjątkowym duchowym męstwem znosiła liczne nieszczęścia, które na nią w życiu spadały (wspomnienie obowiązkowe);

·         17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła (wspomnienie obowiązkowe);

·         18 X – św. Łukasz, Ewangelista – patron służby zdrowia.

·         20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia (wspomnienie obowiązkowe);

·         21 X – bł. Jakub Strzemię (1340-1409), franciszkanin, biskup, gorliwy misjonarz Kresów Wschodnich (wspomnienie obowiązkowe).

9. Solenizantom tego tygodnia i Wam wszystkim Bracia i Siostry życzymy Bożego błogosławieństwa oraz radosnej niedzieli. Szczęść Boże!