WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

01.01.2017

1 dzień Nowego Roku 2017 - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi


1. DZIĘKUJEMY ZA DZISIEJSZE OFIARY na tacę przeznaczone na potrzeby remontowo-budowlane kościoła parafialnego. Dziękujemy również za ofiary przekazane na konto bankowe parafii.

2. JUTRO 2 STYCZNIA ROZPOCZYNAMY WIZYTĘ DUSZPASTERSKA W NASZEJ PARAFII, zwana popularnie kolędą. W dni powszednie kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00. W sobotę od 10.00 rano a w niedzielę i w uroczystości od 15.00. Szczegółowy program w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii.

3.  W zakrystii można nabyć kadzidło i kredę. Ofiary  za kadzidełka zostaną przeznaczone na  Dzieło Pomocy św. Ojca Pio.

4. W poniedziałek zapraszamy na  Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy świętej wieczornej.

5. SERDECZNIE ZAPRASZAMY PARAFIAN NA JASEŁKA przygotowane przez dzieci i młodzież ze szkoły Sióstr Pijarek  w najbliższą środę 4 stycznia o godz. 17.00 do sali gimnastycznej Szkoły Sióstr Pijarek.

6. Okazja do spowiedzi świętej w tym tygodniu  codziennie 15 minut przed Mszą świętą.

7. Z uwagi na rozpoczynającą się kolędę w tym tygodniu nie ma spotkań dla grupy biblijnej, ministrantów, lektorów oraz dzieci Maryi.

8.   W PIĄTEK 6 STYCZNIA PRZYPADA UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – ZWANA POPULARNIE ŚWIĘTEM TRZECH KRÓLI. Msze święte wg porządku niedzielnego. Z uwagi na uroczystość nie ma w tym dniu zwyczajowych nabożeństw pierwszopiątkowych. W piątek nie obowiązuje także wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ofiary z tacy z tego dnia zostaną przeznaczone na potrzeby misyjne Kościoła.

9.     Dziękujemy parafianom z ul. Korzeniaka 1-19 za troskę o naszą świątynię parafialną. Msza święta w ich intencji w poniedziałek. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul. Korzeniaka 21-39.

10. WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREJ, RADOSNEJ NIEDZIELI ORAZ BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA W KAŻDYM DNIU NOWEGO ROKU 2017.